Pozycjonowanie stron – wszystko co warto wiedzieć

Inwestycja na lata

Pozycjonowanie stron Google to system organicznego wyszukiwania. Polega na umieszczaniu danych witryn internetowych, na określonej pozycji w wyszukiwaniu. Przeprowadzone wielokrotnie badania przez Google udowadniają, że internauci zwykle wybierają tylko pierwsze pozycje. Właśnie z tego powodu jest tak ważne inwestowanie w pozycjonowanie. Wysoka lokata umożliwia przyciąganie nowych klientów. Bezpośrednio przekłada się to na zakup przez nich treści lub usług znajdujących się na witrynie internetowej.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? Odpowiedź jest niejednoznaczna, ponieważ Google nie wymaga żadnej zapłaty od właścicieli stron. Jednak skuteczne pozycjonowanie wymaga umieszczenia odpowiednich treści na stronie, a co za tym idzie korzystanie z usług ekspertów. Mowa tu głównie o optymalizacji strony pod kątem SEO oraz prezentowanych treści. Obejmuje to więc zadbanie o wiele aspektów technicznych strony internetowej oraz zainwestowanie w odpowiednie treści, które będą spełniały restrykcyjne wymogi wyszukiwarki.  będzie stale przynosiła zyski.

Pozycjonowanie stron Google to system organicznego wyszukiwania

Czy warto pozycjonować własna stronę?

Odpowiedź oczywiście brzmi – tak. Jest to obecnie najlepszy sposób na docieranie do nowych klientów. Alternatywą jest korzystanie z usługi Google Ads. Jest to jednak reklama płatna- pay for Click. Oznacza to, że za każde wejście na stronę z reklamy właściciel strony będzie musiał ponieść określony koszt. Problem tego rodzaju reklamy polega na tym, że jest ona raczej krótkotrwała i może generować poważne koszty. Nie ma gwarancji przynoszenia wymiernych zysków. Głównie mowa tu o scenariuszu, w którym wykupione słowa mające opisywać ofertę są nietrafione.

Inwestowanie w pozycjonowanie stron nie będzie groziło wystąpieniem tego rodzaju kłopotów. Optymalizowanie strony pod względem aspektów technicznych będzie nie tylko wpływało na lepszą pozycję w rankingu wyszukiwania organicznego, ale także poprawi doświadczenia płynące z korzystania, z witryny. Dzięki temu nowi klienci staną się stałymi i chętnie będą dokonywali z zakupów w danym sklepie internetowym.

Podstawowe aspekty techniczne i nie tylko

Pozycjonowanie stron wymaga zwrócenia uwagi na kilka istotnych aspektów.

Przede wszystkim jest to szybkość ładowania – wielokrotnie przeprowadzone testy udowodniły, że internauci nie są cierpliwi. Nie będą czekać na wolno ładujące się strony. Zdecydowanie chętniej skorzystają z szybszych witryn internetowych. Co zrobić aby przyspieszyć własną stronę? Doskonałą metodą jest usunięcie bombardujących i natarczywych klienta reklam. Można także zdecydować się na zdjęcia w mniejszej rozdzielczości lub filmiki niższej jakości.

Pozycjonowanie stron wymaga zwrócenia uwagi na kilka istotnych aspektów

Kluczowym aspektem jest także bezpieczeństwo strony internetowej. Jeśli klient nie będzie widział, że jest ona zabezpieczona nie powierzy swoich danych osobowych, ani numeru karty kredytowej.

W dzisiejszych czasach podstawą jest responsywność. Oznacza to przyjazność dla urządzeń mobilnych. Jest to o tyle istotne, że około 80% zakupów dokonuje się za pomocą telefonów lub tabletów. Strona musi być dostosowana dla wymagań urządzeń mobilnych.

Po dokonaniu odpowiedniej optymalizacji strony należy zająć się prezentowaniem dobrych treści (więcej). Na stronie internetowej zgodnie z twierdzeniem Billa gatesa- ” The content is the King” należy inwestować w treści jedynie najlepszej jakości. Za tym ogólnym stwierdzeniem kryje się konieczność wykorzystywania informacji ze sprawdzonych źródeł, które budują autorytet. Kluczowym jest także dostosowanie słownictwa do danej grupy odbiorczej. Przykładowo w przypadku prowadzenia sklepu internetowego zajmującego się sprzedażą wózków należy używać innego języka, niż dla sklepu motoryzacyjnego.

Więcej niż nowi klienci

Inwestowanie w SEO nie tylko wpłynie na zdobycie nowych klientów, ale także utrzyma tych stałych. Oczywistym jest, że każdy będzie wolał korzystać ze strony, która jest odpowiednia zoptymalizowana i prezentuje świetne treści. Nic nie będzie budowało zaufania klientów, tak dobrze jak regularne postowanie interesujących tekstów na firmowym blogu.