Pozycjonowanie stron internetowych

Pod pojęciem pozycjonowanie stron www rozumiemy cały szereg przemyślanych zabiegów, które są wykonywane po to aby poprawić widoczność danej strony w Internecie. Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu można pozyskać nowych klientów a także zadbać o pozytywny wizerunek firmy w otoczeniu.

Dlaczego pozycjonowanie jest tak istotne?

W obecnych czasach zdecydowana większość firm Posiada swoje strony w Internecie. Skutkuje to tym, że na określone frazy kluczowe występuje bardzo duża konkurencja i nie jest łatwo wybić się ze swoją stroną spośród setek a niekiedy nawet tysięcy innych. Internauci gdy potrzebują pozyskać jakąś informację zwykle używają wyszukiwarki. Przeciętny użytkownik Internetu odwiedza jedynie dwie lub trzy pierwsze pozycje, jakie pojawiają się w rankingu wyszukiwarki. To właśnie dlatego jest tak ważne, by skutecznie pozycjonować stronę, której celem jest zarabianie pieniędzy.

Pozycjonowanie stron w Google jak to zrobić dobrze?

Pozycjonowanie stron www to czynność, która powinna być zlecana specjalistom. Wiele osób próbuje pozycjonować swoją stronę samodzielnie, jednak w sytuacji gdy nie posiadają one wiedzy i doświadczenia jest to jedynie strata czasu. Ponadto należy być świadomym tego, że błędnie wykonane pozycjonowanie może nawet zaszkodzić danej stronie. Dużo rozsądniej jest takie zadanie zlecić profesjonalnej agencji interaktywnej. Fachowcy na początku wykonają audyt strony czyli sprawdzą w jakim zakresie należy przeprowadzić optymalizację kodu oraz treści strony. Zadbają oni o to aby strona była czytelna, szybko się ładowała a poruszanie po niej było intuicyjne. Ważnym elementem pozycjonowania jest dobór fraz kluczowych. Powinny one być jak najbardziej zbieżne z tym, co oferuje dana firma. Istotne jest także to aby były to właśnie takie frazy jakie wpisują do wyszukiwarki najczęściej internauci. Na wiele fraz występuje bardzo duża konkurencja, dlatego też fachowcy od pozycjonowania potrafią obrać właściwą strategie ich doboru.

Znaczenie linkowania w procesie pozycjonowania

Aby skutecznie wypozycjonować daną stronę należy przeprowadzić zarówno linkowanie wewnętrzne jak i zewnętrzne. Linkowanie wewnętrzne jest istotne ponieważ ułatwia użytkownikom poruszanie się po stronie oraz sprawia że spędzają oni na niej więcej czasu. Z kolei linkowanie zewnętrzne powinno być przeprowadzane regularnie i systematycznie. Najlepiej oceniane są te strony do których prowadzi wiele linków z wartościowych stron, o podobnej tematyce.  Oczywiście najlepsze jest linkowanie naturalne, gdy internauci sami polecają daną stronę. Zwykle jednak prowadzi się też działania wspomagające ten proces i można w ramach działania pozycjonowanie stron samodzielnie dodawać linki w artykułach sponsorowanych, gościnnych, na portalach społecznościowych czy na grupach dyskusyjnych.